فوتبال
  
 مطالب . مقالات . گزارش های تصویری بازی ها . آنالیز بازی های جام جهانی . معرفی استادیوم های جام جهانی و غیره
 
آرشیو
موضوع بندی
 
1385/03/17
آشنایی با محل اقامت تیم ملی در فریدریش هافن

 

منوی کاملا ایرانی

روئس: تیم ایران اروپایی است


تیم ملی ایران از مدت‌ها پیش فریدریش هافن را محل برپایی اردو و اقامتگاهش در طول برگزاری رقابت‌های جام جهانی آلمان برگزیده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، Suddeutsche در گزارشی به بررسی اوضاع این دهکده و هتل انتخابی برانکو ایوانکوویچ سرمربی ایران پرداخته است.

هتل «کرونه» در «اشنتسن هاوزن» در کنار دریاچه‌ی «بودن زه» جایی است که مرد کروات برای بازیکنان خود برگزیده است. البته یکی از بخش‌ها یا به عبارتی جناح های این هتل در اختیار تیم ملی ایران قرار گرفته است.

تیم ملی ایران در حالی در نخستین روزهای ماه ژوئن پای به فرید ریش هافن گذاشت که نه تنها از نظر ورزشی که از نظر رزرو مکان نیز توانست حرف خود را به کرسی بنشاند و حریفانی را از پیش رو بردارد.

پنج تیم دیگر راه یافته به جام جهانی هم خواهان اقامت در هتل چهار ستاره‌ی «کرونه» در کنار دریاچه بودن زه بودند.

نروژ یکی از این تیم‌ها بود که نتوانست از مرحله‌ی مقدماتی صعود کند و به جام جهانی راه نیافت. چک، سوییس و هلند دیگر تیم‌هایی بودند که در کنار ایران می‌خواستند در این محل اقامت داشته باشند. اما، ایران پیش از این هم یک بار پیش از برگزاری جام ملت‌های آسیا در سال 2004 در همین مکان اردویی را بر پا کرده بود.

«گوئیدو روئس» رییس جوان این هتل با انتظارات و خواسته‌های ایرانی‌ها آشنا است: «ایرانی‌ها گوشت خوک نمی‌خورند و نوشیدنی‌های الکلی نمی‌نوشند. دوچرخه و سالن مجهز به دستگاه‌های بدنسازی در کنار یک سالن تفریحی دارای دو میز بیلیارد، تنیس روی میز، دارت، پلی استیشن و البته اینترنت از جمله امکاناتی است که در اختیار تیم ملی ایران قرار دارد.»

به نظر می‌رسد که به جز «گوشت خوک» ایرانی‌ها با دیگر مسایل زندگی غربی مشکلی ندارند. روئس در این باره گفت: «تیم ملی ایران کاملا اروپایی است.»

هیات ایرانی هیچ تقاضای ویژه‌ای نداشته است. با این حال روئس در بخشی از هتل که ایرانی‌ها اقامت گزیده‌اند، تنها از کادر مرد استفاده کرده است. با این حال این موضوع نیز با درخواست ایرانی‌ها نبوده است.

تیم ملی ایران در بخشی جداگانه از هتل سکنی گزیده است. در این بخش از هتل فضاهایی برای برپایی نشست‌های رسانه‌ای و بحث‌های فنی وجود دارد. هیات ایرانی چهل اتاق هتل را اجاره کرده است که هزینه هر یک از این اتاق‌ها بین 160 تا 240 یورو است. بزرگ‌ترین سوییت با 55 متر مربع مساحت متعلق به سرمربی این تیم است.

ایرانی‌ها بخش مشهور به House Silberdistel هتل را برای تمام مدت برگزاری جام جهانی رزرو کرده‌اند. روئس در این باره معتقد است:« تیم ملی ایران به بازی نهایی می‌رسد.»

البته حذف پیش از موعد تیم ملی ایران هم نوعی ریسک خواهد بود. در این صورت صاحب این هتل باید ببیند که تا چه زمانی خواهد توانست این بخش هتل را اجاره بدهد. از نظر فیفا او زیر فشارهای شدید امنیتی قرار دارد.

فیفا در این مورد مواضع بسیار سختگیرانه‌ای را اتخاذ کرده است. تا آن حد که روئس اجازه ندارد در این باره مطلبی به زبان بیاورد.

برای همه تیم‌های حاضر در جام جهانی تدابیر امنیتی ویژه‌ای اندیشیده شده است. از جمله این اقدامات محصور شدن کمپ تمرینی تیم‌هاست. به همین دلیل مسیر پیاده‌روی در کنار باغ‌های میوه از میدان بازی «اشنتس هاوزن» جدا شده است. در یک سوی این زمین جنگلی قرار گرفته است که بر فراز تپه‌ای واقع شده است. روئس درباره‌ی امنیت این مکان می‌گوید:« در این باره و از این جنگل‌ها نمی‌توان به طور کامل مطمئن بود.»

برای همین موضوع هم بازیکنان تیم ملی ایران تنها در ورزشگاه فرید ریش هافن تمرین می‌کنند که در فاصله ده دقیقه‌ای با هتل محل اقامت آنها واقع شده است. کار از محکم کاری عیب پیدا نمی‌کند!

 


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 70223


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها
 
 

Powered by WebGozar