مطالب . مقالات . گزارش های تصویری بازی ها . آنالیز بازی های جام جهانی . معرفی استادیوم های جام جهانی و غیره
مطالب . مقالات . گزارش های تصویری بازی ها . آنالیز بازی های جام جهانی . معرفی استادیوم های جام جهانی و غیره
سایت ویژهی رقابتهای جام جهانی در فاصلهی بیست روز تا شروع این رقابتها، لیست چهل نفرهای را منتشر کرده که این نفرات میتوانند پدیدههای جوان این جام لقب گیرند.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در جام جهانی 1958 پله، در جام جهانی 1970 کوبیلاس و در جام جهانی 1998 مایکل اوون، پدیدههای جوان این سه جام لقب گرفتند، اما باید منتظر ماند تا دید از میان لیست چهل نفرهی فیفا برای هجدهمین دورهی رقابتهای جام جهانی، چه کسی این عنوان را از آن خود خواهد کرد.
برای نخستین بار در رقابتهای جام جهانی، تماشاگران فوتبال از سراسر جهان قادر خواهند بود از میان این لیست چهل نفره، یک نفر را به عنوان پدیدهی جام معرفی کنند.
تمامی چهل بازیکن جوانی که نامشان در این فهرست مشاهده میشود، متولد اول ژانویه 1985 به بعد هستند.
نظرسنجی فیفا از نهم ژوئن آغاز می شود و تا پنجم جولای ادامه خواهد داشت. سه بازیکن منتخب تماشاگران در کنار سه بازیکنی که گروه آموزشی - فنی فیفا انتخاب خواهد کرد، لیست کوتاه شش نفرهای را ایجاد خواهد کرد و سرانجام پدیدهی نهایی از سوی فیفا تعیین خواهد شد.
حسین کعبی (ایران)، جی هون بائک (کرهی جنوبی)، جین کیو کیم (کرهی جنوبی)، چو یانگ پارک (کرهی جنوبی)، محمد العنبر (عربستان سعودی)، و مارک میگمیان (استرالیا)، نمایندگان آسیا در این لیست چهل نفره هستند.
فهرست چهل نفره پدیدههای احتمالی جام جهانی 2006:
ماریو (آنگولا)، لیونل مسی (آرژانتین)، اسکار اوستاری (آرژانتین)، مارک میلیگان (استرالیا)، لوکا مودریچ (کرواسی)، کریستین بنیتس (اکوادور)، لوئیس والنسیا (اکوادور)، آرون لنون (انگلیس)، وین رونی (انگلیس)، تئو والکوت (انگلیس)، مارسل یانسن (آلمان)، لوکاس پودولسکی (آلمان)، همینو درامانی (غنا)، آساموا گیان (غنا)، حسین کعبی (ایران)، جی هون بائک (کره جنوبی)، جین کیو کیم (کره جنوبی)، چو یانگ پارک (کرهی جنوبی)، آندرس گواردادو (مکزیک)، گیلرمو اوچوآ (مکزیک)، رایان بابل (هلند)، هدویگس مادورو (هلند)، خوسه مونتیل (پاراگوئه)، لوکاس فابیانسکی (لهستان)، کریستین رونالدو (پرتغال)، محمد العنبر (عربستان سعودی)، فابرگاس (اسپانیا)، سرجیو راموس (اسپانیا)، بارنتا (سوئیس)، والون بهرامی (سوئیس)، فیلیپ سندروس (سوئیس)، جان یورو (سوئیس). بلریم ژمایلی (سوئیس)، جان وون لانتن (سوئیس)، آسیمیو (توگو)، کریم گوئده (توگو)، یاسین چیکائوی (تونس)، میترو چیگرینسکی (اوکراین)، آرتم میلوسکی (اوکراین)، بوگران شوست (اوکراین).
افتتاحیه ساعت 20:30 و فینال23:30 به وقت تهران برگزار میشود
هجدهمین دوره رقابتهای جام جهانی فوتبال ازروز جمعه نوزدهم خرداد در مونیخ آلمان آغاز میشود.
به گزارش گروه ورزش خبرگزاری کار ایران،ایلنا، هجدهمین دوره مسابقات جام جهانی فوتبال طی روزهای نوزدهم خرداد لغایت هجدهم تیر در شهرهای مختلف آلمان برگزار میشود که برنامه کامل و زمان برگزاری 64 دیدار در این جام به شرح زیر است:
جمعه 19 خرداد(زمان دیدارها به وقت تهران است):
1- گروه یک: آلمان- کاستاریکا (مونیخ) ساعت 20:30
2- گروه یک ، لهستان- اکوادور (گلزن کرشن) ساعت 23:30
شنبه 20 خرداد؛
3- گروه دو: انگلیس- پاراگوئه (فرانکفورت ) ساعت 17:30
4- گروه دو: ترینیداد توباگو- سوئد (دورتمند) ساعت 20:30
5- گروه سه:آرژانتین - ساحل عاج (هامبورگ) ساعت 23:30
یکشنبه 21 خرداد؛
6- گروه سه: صربستان و مونته نگرو - هلند (لایپزیک) ساعت 17:30
7- گروه چهار: مکزیک - ایران (نورنبرگ) ساعت 20:30
8- گروه چهار: آنگولا- پرتغال (کلن) ساعت 23:30
دوشنبه 22 خرداد؛
9- گروه پنج: ایتالیا- غناد (هانوفر) ساعت 17:30
10- گروه پنج: آمریکا - چک (گلزن کرشن) ساعت 20:30
11- گروه شش: برزیل - کرواسی (برلین) ساعت 23:30
سه شنبه 23 خرداد؛
12- گروه شش: استرالیا- ژاپن (کایزر سلاترن) ساعت 17:30
13- گروه هفت: فرانسه - سوئیس (اشتوتگارت) ساعت 20:30
14- گروه هفت: کره جنوبی - توگو (فرانکفورت) ساعت 23:30
چهارشنبه 24 خرداد؛
15- گروه هشت: اسپانیا - اوکراین (لایپزیک) ساعت 17:30
16- گروه هشت: تونس - عربستان (مونیخ) ساعت20:30
17- گروه یک - آلمان - لهستان (دورتمند) ساعت 23:30
پنج شنبه 25 خرداد؛
18- گروه یک : اکوادور - کاستاریکا (هامبورگ) ساعت 17:30
19- گروه دو: انگلیس - ترینیدادتوباگو (نورنبرگ) ساعت 20:30
20- گروه دو: سوئد - پاراگوئه (برلین) ساعت 23:30
جمعه 26 خرداد؛
21- گروه سه آرژانتین - صربستان و مونته نگرو (گلزن کرشن) ساعت 17:30
22- گروه سه: هلند - ساحل عاج (اشتوتگارت) ساعت 20:30
23- گروه چهار: مکزیک -آنگولا (هانوفر) ساعت 23:30
شنبه 27 خرداد؛
24- گروه چهار:پرتغال - ایران (فرانکفورت) ساعت 17:30
25- گروه پنج: ایتالیا،آمریکا( کایزرسلاترن) ساعت 20:30
26- گروه پنج: جمهوری چک - غنا (کلن) ساعت 23:30
یکشنبه 28 خرداد؛
27- گروه شش: برزیل - استرالیا (مونیخ) ساعت 17:30
28-گروه شش: ژاپن - کرواسی (نورنبرگ) ساعت 20:30
29- گروه هفت: فرانسه- کره جنوبی(لایپزیک) ساعت 23:30
دوشنبه 29 خرداد؛
30- گروه هفت توکو- سوئیس (دورتمند) ساعت 17:30
31- گروه هشت: اسپانیا - تونس (اشتوتگارت) ساعت 20:30
32- گروه هشت: عربستان - اوکراین (هامبورگ) ساعت 23:30
سه شنبه 30 خرداد؛
33- گروه یک : اکوادور - آلمان (برلین) ساعت 18:30
34- گروه یک : لهستان - کاستاریکا (هانوفر) ساعت 18:30
35- گروه دو: سوئد- انگلیس (کلن) ساعت 23:30
36- گروه دو: پاراگوئه - ترینیداد توباگو (کایزر سلاترن) ساعت 23:30
چهارشنبه 31 خرداد؛
37- گروه سه: هلند - آرژانتین (فرانکفورت) ساعت 18:30
38- گروه سه: ساحل عاج - صربستان و مونته نگرو (مونیخ) ساعت 18:30
39- گروه چهار: پرتغال - مکزیک (گلزن کشن) ساعت 23:30
40 - گروه چهار: ایران - آنگولا (لایپزیک) ساعت 23:30
پنج شنبه یکم تیر؛
41- گروه پنج: ایتالیا - چک (هامبورگ) ساعت 18:30
42- گروه پنج: غنا - آمریکا (نورنبرگ) ساعت 18:30
43- گروه شش: برزیل - ژاپن (دورتمند) ساعت 23:30
44- گروه شش: کرواسی - استرالیا (اشتوتگارت) ساعت 23:30
جمعه2 تیر؛
45- گروه هفت: توگو - فرانسه (کلن) ساعت 18:30
46- گروه هفت: سوئیس - کره جنوبی (هانوفر) ساعت 18:30
47- گروه هشت: عربستان - اسپانیا (کایزرسلاترن) ساعت 23:30
48 - گروه هشت: اوکراین- تونس (برلین) ساعت 23:30
شنبه 3 تیر؛
49 - اول گروه یک - دوم گروه دو (مونیخ) ساعت 19:30
50- اول گروه سه: دوم گروه چهار (لایپزیک) ساعت 23:30
یکشنبه4 تیر؛
51- اول گروه دو - دوم گروه یک (اشتوتگارت) ساعت 18:30
52- اول گروه چهار- دوم گروه سه (نورنبرگ) ساعت 23:30
دوشنبه5 تیر؛
53- اول گروه پنج: دوم گروه شش (کایزرسلاترن) ساعت 19:30
54- اول گروه هفت- دوم گروه هشت (کلن) ساعت 23:30
سه شنبه6 تیر؛
55- اول گروه شش: دوم گروه پنج (دورتمند) ساعت 19:30
56- اول گروه هشت: دوم گروه هفت (هانوفر) ساعت 23:30
جمعه 9 تیر؛
57- برنده بازی 49 - برنده بازی 50 (برلین) ساعت 19:30
58- برنده بازی 53- برنده بازی 54 (هامبورگ) ساعت 23:30
شنبه10 تیر؛
59- برنده بازی 51- برنده بازی 52 (گلزن کرشن) ساعت 19:30
6- برنده بازی 55- برنده بازی 56 فرانکفورت ساعت 23:30
سه شنبه 13 تیر؛
61- برنده بازی 57- برنده بازی 58 دورتمند ساعت 23:30
چهارشنبه14 تیر؛
62- برنده بازی 59- برنده بازی 60 مونیخ ساعت 23:30
شنبه 17 تیر؛
بازنده بازی 61- بازنده بازی 62- اشتوتگارت ساعت 23:30
*** فینال
یکشنبه 18 تیر؛
برنده بازی 61 - برنده بازی 62 (برلین) ساعت 23:30